KGM43FR72D154JV
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM43FR72D154JV
Descrizione:
CAP CER 0.15UF 200V X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.040" (1.02mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.15 µF