KGM44CR72A154MV
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM44CR72A154MV
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1825
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.15 µF