KGM44CR72A334MV
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM44CR72A334MV
Descrizione:
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1825
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.33 µF