KGM44CR72A474MV
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGM44CR72A474MV
Descrizione:
CAP CER SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.47 µF