KGQ15ACG2A360FT
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGQ15ACG2A360FT
Descrizione:
CAP CER 36PF 100V NP0 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Series U
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.036" (0.91mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 36 pF