KGQ21HCG2D240FT
KYOCERA AVX
Prodotto No:
KGQ21HCG2D240FT
Descrizione:
CAP CER 24PF 200V NP0 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series U
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.045" (1.15mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 24 pF