Casa / Rocker Switches / KH137AAZEEG22N09XX10
minImg
KH137AAZEEG22N09XX10
APEM Inc.
Prodotto No:
KH137AAZEEG22N09XX10
Produttore:
APEM Inc.
Descrizione:
POWER ROCKER SWITCH WITH PROTECT
In magazzino : 40
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Green/Green
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Actuator Marking Triangular Arrows
Termination Style Solder, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Convex (Reverse V) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.80mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 10A (DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 150,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series KH
Voltage Rating - DC 24 V