KHAU-17A11H-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KHAU-17A11H-120
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V
In magazzino : 32
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 3 A
Termination Style Plug In
Coil Current 11 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 3.9 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series KHA
Operate Time 13 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC