KJD17-21213-112
E-Switch
Prodotto No:
KJD17-21213-112
Produttore:
E-Switch
Descrizione:
SWITCH PUSH DPST 16A 120V
In magazzino : 708
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Square, Button, Dual
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 46.00mm x 22.00mm
Current Rating (Amps) 16A (AC)
Circuit DPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life -
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series KJD17, LAMB
Type Standard
Switch Function Off-On
Voltage Rating - AC 120 V