Littelfuse Inc.
Prodotto No:
KLDR01.6TXP
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FUSE CRTRDGE 1.6A 600VAC/300VDC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$29.184
$29.184
5
$27.7951
$138.9755
10
$25.70985
$257.0985
50
$22.23532
$1111.766
100
$20.84566
$2084.566
250
$19.455962
$4863.9905
500
$18.066245
$9033.1225
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | - |
| Applications | Transformer Protection |
| Response Time | Slow Blow |
| Approval Agency | CE, CSA, UL |
| Current Rating (Amps) | 1.6A |
| Fuse Type | Cartridge |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 200kA AC, 20kA DC |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm) |
| Product Status | Active |
| Series | POWR-GARD® KLDR |
| Voltage Rating - DC | 300 VDC |
| Package / Case | 5AG, 10mm x 38mm (Midget) |
| Voltage Rating - AC | 600 VAC |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Class | CC |
| Features | - |
| Package | Box |