TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Prodotto No:
KLNS900B1/4
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
KNOB KNURLED W/SKRT 0.250" METAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Shaft Size | 0.250" (6.35mm) |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Product Status | Active |
| Indicator | Line on Side and Skirt |
| Series | KLNS |
| Type | Knurled, Straight |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Style | Cylindrical with Skirt |
| Features | 6-32 Set Screw (2) |
| Height | 0.630" (16.00mm) |
| Package | Tray |
| Diameter | 0.940" (23.90mm), 1.400" (35.60mm) Skirt |
| Base Product Number | KLNS900 |