Nuvoton Technology Corporation
Prodotto No:
KM101LR04DXX
Produttore:
Pacchetto:
64-TQFP (10x10)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RERAM MCU
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Core Processor | AM13L |
| Speed | 10MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | ReRAM |
| RAM Size | 4K x 8 |
| Number of I/O | 53 |
| Peripherals | DMA, LCD, LVD, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 64-TQFP (10x10) |
| Oscillator Type | External, Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | KM101E |
| Package / Case | 64-TQFP |
| Core Size | 8-Bit |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Connectivity | I²C, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 64KB (64K x 8) |
| Data Converters | A/D 6x12b |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.1V ~ 3.6V |