KMQ350VS181M22X30T2
Chemi-Con
Prodotto No:
KMQ350VS181M22X30T2
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 180UF 20% 350V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 900 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.382Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series KMQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.287 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 180 µF