KMQ450VS221M25X45T2
Chemi-Con
Prodotto No:
KMQ450VS221M25X45T2
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.507Ohm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.43 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF