JAE Electronics
Prodotto No:
KN01M16SK
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
Interconnect Rectangular
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| Number of Positions | 16 |
| Termination Style | Crimp |
| Housing Material | Copper Alloy |
| Size | M |
| Voltage Rating | 24V |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | - |
| Gender | Female |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Series | KN01 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | JAE Electronics |
| Connector Type | Module without Contacts |
| Package | Bulk |