KN13C0.7-24DS-0.4V(800)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
KN13C0.7-24DS-0.4V(800)
Descrizione:
CONN 0.4MM SMD RCPT 24POS
In magazzino : 7652
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.028" (0.71mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Pick and Place, Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.7mm