KN13C0.7-30DP-0.4V(800)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
KN13C0.7-30DP-0.4V(800)
Descrizione:
CONN 0.4MM SMD HDR 30POS
In magazzino : 2801
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.022" (0.57mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Header, Outer Shroud Contacts
Features Pick and Place, Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.7mm