KN13C0.7-30DS-0.4V(800)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
KN13C0.7-30DS-0.4V(800)
Descrizione:
CONN 0.4MM SMD RCPT 30POS
In magazzino : 7102
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Contact Finish Thickness 1.97µin (0.050µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.028" (0.71mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Pick and Place, Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.7mm