Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
KN27-2S-4H(835)
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN RCPT 2POS 18-24AWG SMD RA
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Number of Positions | 2 |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 5 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Voltage Rating | 600V |
| Current Rating (Amps) | 3A, 5A, 6A, 9A |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Fastening Type | - |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | 18-24 AWG |
| Series | KN27 |
| Mfr | Hirose Electric Co Ltd |
| Pitch | 0.157" (4.00mm) |
| Housing Color | Natural |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Poke-In Wire |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |