KNP300JB-73-36R
YAGEO
Prodotto No:
KNP300JB-73-36R
Descrizione:
RES 36 OHM 5% 3W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 36 Ohms
Series KNP
Power (Watts) 3W