KNP3WSJT-73-56R
YAGEO
Prodotto No:
KNP3WSJT-73-56R
Descrizione:
RES 56 OHM 5% 3W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 56 Ohms
Series KNP
Power (Watts) 3W