Infineon Technologies
Prodotto No:
KP229F3519XTMA1
Produttore:
Pacchetto:
PG-DSOF-8-162
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SENSOR 58.02PSIA 4.55V DSOF8
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$7.0205
$7.0205
10
$5.26775
$52.6775
25
$4.68198
$117.0495
50
$4.44809
$222.4045
100
$4.33105
$433.105
500
$3.628677
$1814.3385
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Pressure | 7.25PSI ~ 58.02PSI (50kPa ~ 400kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Output Type | Analog Voltage |
| Port Size | - |
| Port Style | No Port |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Absolute |
| Supplier Device Package | PG-DSOF-8-162 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Accuracy | ±0.580PSI (±4kPa) |
| Package / Case | 8-SMD Module |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Output | 0.5 V ~ 4.55 V |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Maximum Pressure | - |
| Base Product Number | KP229F3519 |