Infineon Technologies
Prodotto No:
KP234XTMA1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SENSOR 16.68PSIA 4.7V DSOF8-16
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$6.232
$6.232
10
$4.9856
$49.856
25
$4.61168
$115.292
100
$3.988575
$398.8575
500
$3.739314
$1869.657
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Pressure | 5.8PSI ~ 16.68PSI (40kPa ~ 115kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Output Type | Analog Voltage |
| Port Size | - |
| Port Style | No Port |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Absolute |
| Supplier Device Package | - |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Accuracy | ±0.652PSI (±4.5kPa) |
| Package / Case | 8-SMD Module |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Output | 1.33 V ~ 4.7 V |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Maximum Pressure | - |
| Base Product Number | KP234XTMA1 |