KPSE00F18-11S
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPSE00F18-11S
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 11POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 13A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-11
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C