KPSE01E16-26SWDZ
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPSE01E16-26SWDZ
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 16-26
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Shrink Boot Adapter
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C