KPSE01E18-32PDZ
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPSE01E18-32PDZ
Descrizione:
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-32
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features Shrink Boot Adapter
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C