KPSE02E18-11PA206
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPSE02E18-11PA206
Descrizione:
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 13A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Black Zinc
Shell Size - Insert 18-11
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Male Pins
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C