KPSE06A18-11SXDZ
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPSE06A18-11SXDZ
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 13A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-11
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Shrink Boot Adapter
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C