KPSE06CGPSR-18-32P
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPSE06CGPSR-18-32P
Descrizione:
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000VAC, 1400VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 18-32
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features Cord Grip
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C