KPSE06E12-10PA206F42
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPSE06E12-10PA206F42
Descrizione:
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Black Zinc
Shell Size - Insert 12-10
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C