KPT07A14-19SX-EXA206
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPT07A14-19SX-EXA206
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD SLDR
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Black Zinc
Shell Size - Insert 14-19
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C