KPT2A22-36SEX
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPT2A22-36SEX
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 36POS GOLD SLDR
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 22-36
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C