KPT2E12-10SEX
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPT2E12-10SEX
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD SLDR
Guida per l'utente
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 12-10
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C