KPT2E14-18SEX
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
KPT2E14-18SEX
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD SLDR
Guida per l'utente
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 600VAC, 850VDC
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 14-18
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C