Panasonic - BSG
Prodotto No:
KR-7000FF2X5
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
BATTERY PACK NICAD 12V F
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$220.495
$220.495
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 10 |
| Battery Cell Size | F |
| Voltage - Rated | 12 V |
| Size / Dimension | 6.42" L x 2.57" W x 3.56" H (163.0mm x 65.2mm x 90.4mm) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Weight | 2200 g |
| Rechargeability | Yes |
| Series | Cadnica |
| Capacity | 7Ah |
| Note | - |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Mfr | Panasonic - BSG |
| Package | Bulk |
| Structure | Side to Side, 5 Rows x 2 Cells |