Panasonic - BSG
Prodotto No:
KR-CH(2.5)L2X1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
BATTERY PACK NICAD 2.4V C
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 2 |
| Battery Cell Size | C |
| Voltage - Rated | 2.4 V |
| Size / Dimension | 1.00" L x 1.00" W x 3.88" H (25.5mm x 25.5mm x 98.6mm) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Weight | 150.14 g |
| Rechargeability | Yes |
| Series | Cadnica |
| Capacity | 2.5Ah |
| Note | - |
| Battery Chemistry | Nickel Cadmium |
| Mfr | Panasonic - BSG |
| Package | Bulk |
| Structure | Front to Back, 1 Row x 2 Cells |