Murata Electronics
Prodotto No:
KRM55QR72A685KH01K
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP CER 6.8UF 100V X7R SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.8785
$2.8785
10
$2.32655
$23.2655
50
$2.03034
$101.517
100
$1.776595
$177.6595
500
$1.353598
$676.799
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Boardflex Sensitive |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | KRM |
| Package / Case | SMD, J-Lead |
| Thickness (Max) | 0.154" (3.90mm) |
| Mfr | Murata Electronics |
| Capacitance | 6.8 µF |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | J-Lead |
| Base Product Number | KRM55QR72A |