KRPA-11AY-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KRPA-11AY-120
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 120V
In magazzino : 43
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 55°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Coil Current 17.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 2.25 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KRPA
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC