TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KRPA-11AY-240
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 240V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$36.879
$36.879
10
$35.03885
$350.3885
25
$33.1949
$829.8725
50
$31.35076
$1567.538
100
$29.506525
$2950.6525
250
$27.662404
$6915.601
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 55°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Termination Style | Plug In, 8 Pin (Octal) |
| Coil Current | 8.8 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 9.11 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KRPA |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver (Ag) |
| Coil Voltage | 240VAC |
| Must Operate Voltage | 204 VAC |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KRPA-1 |