TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KRPA-11DY-24
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$27.17
$27.17
10
$25.81435
$258.1435
25
$24.45566
$611.3915
50
$23.09716
$1154.858
100
$21.73847
$2173.847
250
$20.37978
$5094.945
450
$19.021128
$8559.5076
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Termination Style | Plug In, 8 Pin (Octal) |
| Coil Current | 51 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 472 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KRPA |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver (Ag) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KRPA-11 |