TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KRPA-14AY-240
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 240V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$26.809
$26.809
10
$25.4657
$254.657
25
$24.12582
$603.1455
50
$22.78537
$1139.2685
100
$21.445015
$2144.5015
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 55°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 5 A |
| Termination Style | Plug In, 11 Pin (Octal) |
| Coil Current | 8.8 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 9.11 kOhms |
| Product Status | Obsolete |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | 3PDT (3 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KRPA |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver (Ag) |
| Coil Voltage | 240VAC |
| Must Operate Voltage | 204 VAC |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KRPA-14 |