TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KRPA-14DN-24
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$25.6975
$25.6975
10
$24.41025
$244.1025
25
$23.12604
$578.151
50
$21.84107
$1092.0535
100
$20.55629
$2055.629
250
$19.271548
$4817.887
450
$17.986796
$8094.0582
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Plug In, 11 Pin (Octal) |
| Coil Current | 51 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 472 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | 3PDT (3 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KRPA |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Features | Lighted Indicator |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KRPA-14 |