TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KRPA-5DG-12
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$29.1935
$29.1935
10
$27.7343
$277.343
25
$26.27472
$656.868
50
$24.81495
$1240.7475
100
$23.35518
$2335.518
250
$21.895486
$5473.8715
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Plug In, 8 Pin (Octal) |
| Coil Current | 100 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 120 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KRPA |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KRPA |