onsemi
Prodotto No:
KSC945CYTA
Produttore:
Pacchetto:
TO-92-3
Batch:
-
Descrizione:
TRANS NPN 50V 0.15A TO92-3
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.2888
$2.888
100
$0.15314
$15.314
500
$0.100738
$50.369
1000
$0.068504
$68.504
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 150 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 10mA, 100mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads |
| Power - Max | 250 mW |
| Mfr | onsemi |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| Package | Cut Tape (CT) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 1mA, 6V |
| Base Product Number | KSC945 |