KSD2012GTU
onsemi
Prodotto No:
KSD2012GTU
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-220F-3
Descrizione:
TRANS NPN 60V 3A TO220F-3
In magazzino : 556
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature 150°C (TJ)
Frequency - Transition 3MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 3 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 1V @ 200mA, 2A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 60 V
Supplier Device Package TO-220F-3
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Power - Max 25 W
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 100µA (ICBO)
Package Tube
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 150 @ 500mA, 5V