Kinetic Technologies
Prodotto No:
KTD3156BEFJ-TR
Produttore:
Pacchetto:
16-TQFN (3x3)
Batch:
-
Descrizione:
6P10S LED DRIVER WITH PWM-CONTRO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.7V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (3x3) |
| Internal Switch(s) | - |
| Number of Outputs | 6 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Kinetic Technologies |
| Frequency | 1MHz |
| Dimming | Analog, PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 30mA |