KTPS45-0950DT-3P
Kaga Electronics USA
Prodotto No:
KTPS45-0950DT-3P
Descrizione:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 45W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB, CE
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.613 lb (278.05 g)
Current - Output (Max) 5A
Series KTPS45 (45W)
Power (Watts) 45 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 9V
Mfr Kaga Electronics USA
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC