Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
KU12-WNUV
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TERMINAL BLOCK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$28.652
$28.652
10
$27.50915
$275.0915
25
$26.55402
$663.8505
50
$25.59889
$1279.9445
100
$24.83471
$2483.471
250
$24.357164
$6089.291
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws |
| Voltage Rating | 600V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 60A |
| Terminal Screw Material | Brass |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-1 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 6-22 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | Magnum® KU |
| Terminal Screw Finish | Nickel |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Pitch | 0.625" (15.88mm) |
| Features | Flange, Marking Strip |
| Material - Insulation | Polymer Noryl (PPO+PS) |
| Number of Circuits | 12 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 24 |