TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUEP-3AA5-120
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 120V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$46.0845
$46.0845
10
$43.66105
$436.6105
25
$41.23532
$1030.883
50
$38.80978
$1940.489
100
$36.38424
$3638.424
250
$33.958624
$8489.656
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 55°C |
| Switching Voltage | 150VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Coil Current | 17.5 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 2.25 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPST-NO (DM) (1 Form X) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUEP |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 120VAC |
| Must Operate Voltage | 102 VAC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUEP-3 |