TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUEP-3D15-24
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$33.8295
$33.8295
10
$32.1404
$321.404
25
$30.44864
$761.216
50
$28.75726
$1437.863
100
$27.065595
$2706.5595
250
$25.373968
$6343.492
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 150VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Coil Current | 51 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 472 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPST-NO (DM) (1 Form X) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUEP |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUEP-3 |